Warzywa wpływające na przyspieszenie metabolizmu

Dietetycy zalecają, by w naszej diecie znajdowało się codziennie pięć porcji warzyw i owoców. Jest to ilość duża i większość z nas z tego zalecenia się nie wywiązuje. Z tego powodu brakuje w naszych organizmach witamin i minerałów, które są zawarte w warzywach i owocach.

Dobrą alternatywą dla świeżych warzyw i owoców mogą być soki owocowe i warzywne, dzięki którym dostarczymy sobie wszystkich najcenniejszych składników z owoców i warzyw. Ich wpływ jest widoczny w stosunku do wszystkich narządów organizmu ludzkiego. Oczyszczają i odchudzają. Ważne jest oczywiście także to, że znakomicie smakują i kiedy chcemy walczyć ze zbędnymi kilogramami oraz poprawiać funkcjonowanie naszego organizmu, wcale nie musimy zmuszać się do niesmacznej diety.

Warzywa odchudzające

Najlepszym sposobem na wykorzystanie soków warzywnych w naszej diecie jest promowanie utraty zbędnych kilogramów. Warzywa i owoce to bowiem dawka witamin oraz minerałów, ale także duże ilości błonnika powodującego odczucie sytości. W ten sposób można skutecznie ograniczać apetyt i zredukować problem podjadania pomiędzy posiłkami.

Soki warzywne są lepsze od soków owocowych w dużej mierze ze względu na mniejszą zawartość cukru. Soki warzywne można bez problemu kupić w sklepie, ale lepszym sposobem jest przygotowywanie ich w domu, co jest bardzo proste i do tego daje nam gwarancję, że dokładnie wiemy, co się w soku znajduje.

Oczyszczenie organizmu

Najlepsze soki

Wszystkie soki warzywne są zdrowe, ale niektóre z nich przyczyniają się do utraty masy ciała bardziej od innych. Warto jest w szczególności stawiać na soki ze szpinaku i kapusty. Mają one działanie oczyszczające, obniżają poziom złego cholesterolu i ułatwiają normowanie ciśnienia krwi.

1. Sok z kapusty

Sok z kapusty w szczególności powinny pić osoby z problemami ze strony układu trawiennego.

2. Sok z ogórków

Sok z ogórków w podobny sposób stymuluje pracę układu pokarmowego, a do tego reguluje gospodarkę wodną usuwając zbędna wodę z organizmu. Podobnie działa sok z selera.

3. Soki owocowe

Jeśli ktoś woli słodsze soki owocowe, nie jest to żaden problem. Warto jednak stawiać na te z nich, w których jest trochę mniej kalorii, czyli zwłaszcza na soki z owoców cytrusowych.

Niezależnie od rodzaju soku, najlepsze są soki świeżo wyciskane przy pomocy wolnoobrotowych wyciskarek do soku.

Kategorie: Wskazówki i porady,

Autor

Karolina

Redakcja nordicstorm.pl