Zanim kupisz wyciskarkę do soków

Wyciskarki do soków będą się różnić od wirówek, szczególnie gdy chodzi o efekt końcowy jakim będzie jakość soku. Dzieje się tak, ponieważ sprzęt pracuje zupełnie inaczej. Jak działa wyciskarka do soku?

Pewnie wielu osobom wyciskarka będzie przypominać maszynkę do mielenia. W tej pierwszej są wałki ślimakowe bardzo dobrze dopasowane i dzięki napędowi ręcznemu czy elektrycznemu będą się poruszać. W Pierwszym etapie robienia soku surowiec jest gnieciony i dzielony, tak by dalej było można jak najefektywniej do wykorzystywać.

        

Drugi etap to moment, w którym surowiec będzie przechodził przez część miażdżącą, gdzie będzie się dostawał pod dużym ciśnieniem dzięki przesuwaniu ślimakowym ruchem wałka, który tłoczy masę. Następnie w trzecim etapie te dzielone już mokre surowce dociskane są bezpośrednio na sito i w ten sposób uzyskuje się cenny sok. Różnica tkwi w temperaturze Wyciskarka od sokowirówki będzie się różnić przede wszystkim temperaturą pracy. Wynika to z małych obrotów urządzenia, które pracuje do 100 obrotów na minutę, natomiast wirówka około kilka tysięcy. Tak szybkie ruchy podnoszą temperaturę i niszczą oczywiście najcenniejsze składniki takiego soku. Po prostym procesie wyciskania będzie mniej odpadów. Resztki mogą się znaleźć w kompostowniku.

Wyciskarki jakie obecnie są dostępne składają się i rozkładają dość łatwo, dzięki czemu mycie nie będzie dużym problemem. Sitko będzie można czyścić twardą szczoteczką. Ślimaki będzie można opłukać dokładnie pod wodą. O jakości soków z wyciskarki Kluczowa jest jednak jakość soku z wyciskarki. Nie będzie on ani nagrzany ani napowietrzony, dlatego będziemy mieli masę tych cennych składników w jego składzie. Nie będzie się pienił. Ilość obrotów świdra i niska prędkość gwarantują, że wszystkie cenne składniki są tam zachowane. Wyciskarki przygotowywane są tak, że sprawnie radza sobie z każdym surowcem także z warzywami liściastymi, których przerabiać nie będzie można w tradycyjnej sokowirówce, która dodatkowo niszczy najcenniejsze składniki soku.

Kategorie: Wskazówki i porady,

Autor

Karolina

Redakcja nordicstorm.pl