Wyciskane soki stosowane w medycynie cz I.

Jeśli chodzi o lecznicze właściwości soków to są one znane od setek lat. Stosowano je praktycznie na każdą chorobę i różne schorzenia. Mamy także coraz więcej prac naukowych, które na ten temat traktują i mówią nam o właściwościach soków i ich zastosowaniu w medycynie. dziś mamy naprawdę duży dostęp do różnych owoców także tych egzotycznych. Dlatego z każdego z nich będzie można dość łatwo przygotowywać sok. Dzięki wirówkom czy wyciskarkom będziemy w stanie wycisnąć nawet około 100% więcej soku niż innymi metodami. Jednak, jeśli chcemy mieć przeświadczenie o konkretnych właściwościach warto zobaczyć jakie składniki mają dane owoce.

 

Soki wyciskane z owoców cytrusowych

Owoce cytrusowe mają wiele kwasów i picie takich soków może nie będzie przyjemne. Mają jednak bardzo wiele cennych leczniczych właściwości. Cytryny należą do tych owoców, które dostarczają nam cenną witaminę C. Dawniej wyciskany sok z cytryn był traktowany jako sposób na leczenie różnorakich problemów żylnych. Doskonały będzie także sok z grejpfrutów. Już szklanka takiego soku będzie dostarczać do organizmu dzienną dawkę witaminy C. dodatkowo jest to również owoc, który wspiera diety osób odchudzających. Mamy tam aż 800 różnych szczepów bakterii, dlatego można się dzięki niemu chronić przed przeziębieniami. Mandarynki i morele przez chińczyków traktowane są jako te owoce, które będą w stanie gwarantować nam długowieczność oraz perfekcyjną kondycję. Mimo, że pochodzą z różnych stron świata są naprawdę doskonałe. Owoce bliskie nam – naturalne właściwości soków z gruszek czy jabłek Mamy również w naszym kraju takie cenne składniki.

Gruszki kojarzyć się będą raczej z owocem ciężkostrawnym. To wszystko efekt tego, że znajdują się tam komórki kamienne. Są to twarde cząstki miąższu, które mogą szkodzić osobom z wrażliwymi jelitami. Jednak świeżo gotowany sok z gruszek zawsze był stosowany jako szansa na szybsze gojenie ran. Także dzięki świeżemu sokowi można radzić sobie ze stanami gorączkowymi w organizmie.

Jabłka to owoce, które pozwalają nam na przygotowywanie przecierów, dżemów i konfitur. Jednak sok z jabłek pomaga nam utrzymywać odpowiedni poziom acetylocholiny, która będzie odpowiadać za stan naszego umysłu. Obecnie udowodniono, że picie soku z jabłek pozwala nam walczyć z demencją starczą. Także chorobę Alzhaimera leczy się przez użycie świeżo wyciśniętego soku z jabłek.

Autor

Justyna

Redakcja nordicstorm.pl