Wyciskane soki stosowane w medycynie cz II.

Najlepsze owocowe soki lecznicze

Mamy obecnie wiele owoców, które mogą pozytywnie wpływać na pracę naszego mózgu oraz będą oczyszczać drogi moczowe. Między innymi zdrowe są dla nas jagody oraz żurawina. Sok z jagód powinno się podawać rozcieńczony z niewielką ilością wody, dlatego że ma on sporo kwasów organicznych. Taki świeżo wyciskany sok, który będzie połączony z wodą stanie się świetnym leczniczym napojem. Może być stosowany jako sok na problemy z zaparciami. Wiele laurów mają jeszcze jagody, gdy chodzi o okulistykę. Dzięki nim będzie można między innymi skutecznie wpływać na regenerację siatkówki. Bardzo ważne będzie również to, że taki świeżo wyciskany sok będzie również bardzo dobrze przyswajalny przez małe dzieci.

Sok z żurawiny to niesamowicie skuteczna substancja, gdy chodzi o walkę z bakterią E coli. Jej obecność w naszym organizmie powoduje niestety zakażenie dróg moczowych. Świezy sok z żurawiny będzie wpływał neutralizująco na zakażenie i zwiększa również ilość cennych ochronnych substancji w drogach moczowych i w okolicy sfer intymnych. Regularne picie będzie gwarantować również podniesienie dobrego cholesterolu. Pozwoli to na poradzenie sobie z problemami z sercem oraz układem krwionośnym.

Regularne stosowanie wyciśniętych soków z owoców

Obecnie stosuje się świeże soki z owoców praktycznie we wszystkich chorobach. Wpływa na to między innymi ilość witamin w sokach, które będziemy przygotowywać dzięki wyciskarce. Jeśli chodzi o te soki, które są dla nas najlepsze to oczywiście będą to między innymi te jednodniowe, w których mamy na pewno najwięcej cennych witamin i minerałów. Jeśli chodzi o te soki pasteryzowane to tak naprawdę nie będzie tam już tak wiele cennych składników. Jeśli kupimy wyciskarkę, do przygotowywania soków to tak naprawdę będzie to inwestycja w naszej zdrowie i będziemy mogli w praktyce dobrze ją wykorzystać. Każdy kto będzie na to stawiał powinien być zadowolony. Natomiast organizm również zacznie dzięki temu lepiej funkcjonować, uda się uniknąć chorób.

Autor

Paulina

Redakcja nordicstorm.pl