Proste wyciskanie soków z cytrusów.

W cytrusach znajdują się duże ilości soku. Inaczej niż warzywa czy zioła można oczekiwać na dużo napoju. Jednak jeśli chcemy dobrze wykorzystywać ten sok musimy mieć dobrze przygotowaną wyciskarkę do owoców. To właśnie dzięki niej będziemy mogli pozyskiwać maksymalną ilość soku z każdego owocu. Dobre wyciskarki są w stanie pozyskać niekiedy nawet 40% więcej soku niż tradycyjne wirówki, blendery czy inne urządzenia wyciskające sok. Dodatkowym atutem przy pozyskiwaniu soku z wyciskarki będzie jego świeżość. Jest to argument bardzo ważny również dlatego, że soki z cytrusów powinno się spożywać zawsze jako świeże.

Cytryna, pomarańcza a może pomelo? Z czego wyciskać najlepszy sok?

Sok z cytrusów będzie bardzo pożywny a do tego będzie zwierał duże ilości witaminy C. Wystarczy wycisnąć sok z jednej pomarańczy lub półtorej cytryny i będziemy mogli sobie zapewnić dzienną dawkę tejże witaminy C. Świeżo wyciśnięty sok z cytryny nie musi być tylko pity. Można go także traktować jako naturalną maseczkę, ponieważ w połączeniu z niedużą ilością koziego mleka będzie można go stosować jako krem na poprawę cery. Najwięcej właściwości ma świeży sok z cytryny, który oczyszcza organizm oraz będzie także dostarczał witaminę C, może również poprawiać naszą odporność organizmu.

Pomarańcze i mandarynki mają mniej witaminy C niż cytryna, ale świeżo wyciskany sok to tak naprawdę prawdziwa uczta odżywcza. Właśnie te owoce będą także wpływać skutecznie na uzupełnienie płynów w organizmie. Picie świeżych soków będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych wszystkich osób, które są aktywne fizycznie.

Pomelo to kolejny bardzo cenny owoc, który pojawił się u nas z Chin. Zawiera najwięcej witaminy C ze wszystkich cytrusów jakie są dostępne. Ma również wysoką wartość energetyczną oraz świetnie wpływa na nawodnienie organizmu i oczyszczenie dla nerek czy wątroby.

Świeży sok z grejpfruta – właściwości Jeśli chodzi o sok z gejpfruta ma on kilkaset różnych składników, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie naszego organizmu. Powszechnie uważa się go za jeden z najlepszych dla naszego organizmu napojów jakie można spotkać. W tym momencie właśnie sok z grejpfruta dostarczy nam cennych minerałów i witamin.

Kategorie: Wskazówki i porady,

Autor

Paulina

Redakcja nordicstorm.pl